POSTUP EKOLOGICKÉ LIKVIDACE VOZIDEL

Celý proces je snadný a pro Vás časově nenáročný. Stačí udělat jen první krok a zbytek zařídíme sami!

  1. Zkontaktujte nás - rozhodnete-li si nechat zlikvidovat Váš vůz, máte 2 možnosti, jak nás zkontaktovat - buď zavoláte Vy nám a to na telefonní číslo +420 606 272 373 nebo zavoláme my Vám, pokud vyplníte náš kontaktní  formulář pro likvidaci ONLINE 

  1. Postup likvidace - kalendářDomluvme si termín a místo odvozu vozidla - společně vybereme takový termín, aby pro Vás bylo nejsnazší nám vozidlo předat. Nechceme totiž, abyste s tím měl zbytečné starosti navíc. Také se Vás zeptáme, kde Vaše vozidlo stojí a zda je pojízdné (abychom věděli kam jet a na jakou variantu odtahu se připravit) a na pár dalších informací o vozidle (např. zda je vozidlo kompletní - vysvětlení viz zde, atd.)

 

  1. Postup likvidace - autoDoplňme si podstatné údaje o vozidle - abychom mohli vystavit Protokol o likvidaci vozidla (vzor viz zde), potřebujeme znát některé údaje o vozidle z technického průkazu (velký techničák) - jedná se např. o  číslo technického průkazu, číslo VIN karosérie, registrační značky, typ vozidla, jeho hmotnost, atd. Kromě zapsání těchto informací do Protokolu, je musíme také zaslat na server Ministerstva životního prostředí prostřednictvím programu MAISOH (Modul Autovraky Informačního systému odpadového hospodářství). Údaje z technického průkazu nám proto můžete buď oscannovat a poslat e-mailem nebo "techničák" okopírovat a předat našemu řidiči při odtahu Vašeho vozidla (nedoporučujeme dávat originál z ruky). Jakmile máme veškeré informace, bez odkladu vystavíme bezplatně Potvrzení o převzetí autovraku.

 
  1. Přijedeme a odtáhneme - v domluvený čas přijedeme na domluvené místo. Vy nám dáte klíče od vozu. A tím to pro Vás končí! Zbytek již zvládneme sami Naložíme vůz na naše odtahové vozidlo a odvezeme autovrak do naší provozovny, kde ho ekologicky zlikvidujeme a následně zašleme vystavený Protokol na Vámi zvolenou adresu.

 

  1. likvidace - úřadOdhlaste vozidlo na registru vozidel - na základě našeho Potvrzení Vám úředník na příslušném odboru dopravy vyřadí vozidlo z registru vozidel. Kromě našeho Potvrzení budete potřebovat ještě registrační značky z vozu a technický průkaz (do něj Vám úředník vpíše, že vozidlo je vyřazeno z evidence)

 

  1. Zrušte své povinné ručení - nakonec zbývá zrušit u Vaší pojišťovny povinné ručení na odhlášené vozidlo. Zrušení smlouvy lze k datu zlikvidování vozidla (tzn. k datu vystavení Protokolu o likvidaci)

Jaké doklady potřebujete k ekologické likvidaci?

Aby bylo možné snadno a rychle ekologicky zlikvidovat Váš vůz, je nutné si dopředu připravit několik důležitých dokladů:

  • platný občanský průkaz (pokud je vůz psán na fyzickou osobu, pokud je ale vlastněn firmou, je třeba předložit oprávnění k podnikání či živnostenský list

  • technický průkaz vozidla (tzv. velký techničák)

  • V případě, že nemáte čas, abyste likvidaci vyřizoval sám, můžete jí pověřit jakoukoli blízkou osobu (tzn. osoba, která není uvedená v tehnickém průkazu jako majitel). Jediné, co k tomu potřebujete je plná moc (stačí i neověřená, ke stažení zde).

Kontakt

Likvidace vozidel Pardubice +420 606 272 373
likvidacevozidla@gmail.com